У Миколаєві представили фільм “Міста та їхні герої” про містян-волонтерів

16 Червня 2023

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” у миколаївському Будинку офіцерів флоту відбувся прем’єрний показ кіноальманаху “Міста та їхні герої” циклу з шести короткометражних фільмів, присвячених українським містам та їхнім героїчним мешканцям. Один із фільмів присвячено саме Миколаєву.

Героєм стрічки “Миколаїв. Смак перемоги” став місцевий підприємець-пивовар Дмитро Волощенко, який після початку повномасштабної війни став одним з найвідоміших волонтерів в місті.

Перед прем’єрою в Миколаєві ініціатор проєкту “Міста та їхні герої” Денис Блощинський підкреслив, що цей захід є своєрідним символом незламності українців, які не лише переживають випробування війною, але й роблять великий внесок у захист країни та своїх міст.

“Цим проєктом ми підтримуємо національну єдність та військово-патріотичний дух українців. Документуємо історії місцевих жителів, які стали героями у своїх містах, та комунікуємо українські наративи за кордоном, щоб посилити увагу світу до нашої країни”, – додав Блощинський.

Герой фільму Дмитро Волощенко пригадує, що фільм знімали майже рік тому під час обстрілів.

“Ми знімали цей фільм, коли прилетіло усюди по місту. По бару, по готелю, по ресторану та пабу. Коли перебіжками, коли щоночі десятки ракет”, – говорить Дмитро. І додає:

Війна дуже сильно змінила багатьох із нас. Головне, щоб зміни відбувалися далі. Ми маємо, змінивши себе, змінити країну, в якій ми живемо і за яку вже стільки часу боремося”.

Протягом тижня до прем’єри в  Миколаєві діяла також фотовиставка в межах проєкту “Міста та їхні герої”, де показували  світлини, зроблені в різних містах України, постраждалих від російського вторгнення. На виставці можна було побачити роботи провідних українських фотографів, серед яких, зокрема, Владислав Содель, Валентин Кузан, Арсеній Герасименко, Роман Пашковський, Олег Тоцький, Ігор Тишенко

Героями фотовиставки з Миколаєва стали  містяни, яких війна перетворила на справжніх героїв:

– медична працівниця Ганна Бутенко, яка відкрила волонтерський склад допомоги військовим та цивільним;

– приватний підприємець Аркадій Дагобян, чий волонтерський центр став одним із перших волонтерських гуманітарних центрів, який відкрився в Миколаєві від початку великої російсько-української війни;

– депутат Миколаївської обласної ради Євгеній Ігнатенко, який поєднує військову службу і забезпечення потреб миколаївців;

– спеціаліст із встановлення та налагодження систем відеоспостереження Костянтин Іващенко, який тепер ремонтує безпілотники;

– громадський діяч Микола Фатєєв, який до війни працював на глиноземному заводі в порту, а після її початку – у волонтерському центрі в ДОФ;

– професійний тренер зі змішаних єдиноборств та колишній тренер збірної України Олег Шевченко, який змінив тренування на лінію фронту;

– директор кораблебудівного інституту у складі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Олександр Бондаренко, який прямо з окопів продовжує викладати студентам лекції.

Мета проєкту “Міста та їхні герої” – показати правду про героїзм українського народу і трансформацію звичайної людини у справжнього героя. У шести українських містах – Харкові, Миколаєві, Чернігові, Охтирці, Баштанці та Іванкові – автори проєкту обрали свого героя для документального фільму про місто. Кожен фільм розкриває свою сторінку волонтерства, дієвості та любові до власної країни від українців. Режисерами стрічок виступили Ольга Гібелінда та Андрій Литвиненко.

Шість короткометражних документальних фільмів “Міста та їхні герої” вже представили в Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Миколаєві. Далі проєкт покажуть у Чернігові, Києві та Львові. Більше про “Міста та їхні герої” на сайті проєкту та на сторінках у соцмережах.