Український експортер зерна Grain Alliance отримав навантажувальне обладнання від Проєкту USAID «Економічна підтримка України»

23 Травня 2023

22 травня український експортер зерна Grain Alliance отримав навантажувальне обладнання – 3 телескопічні навантажувачі, 2 трактори – від Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) в рамках Ініціативи уряду США з підвищення стійкості сільського господарства в Україні (AGRI Україна). Це обладнання допоможе пришвидшити експорт українського зерна.

 «Нові реалії у питаннях логістики вимагають від агровиробників пошуку нових шляхів у питаннях відвантаження зерна. Одним з таких рішень є перевезення зерна у біг-бегах, використання яких є раціональним при залученні потужної техніки. За нашими підрахунками, за рахунок можливостей нової техніки нам вдасться збільшити обсяги перевезення зернових на наших елеваторних підрозділах на 70 тисяч тонн за сезон. Думаю, потужності з відвантаження лише нашого Березанського елеватора збільшаться вдвічі», – коментує Віктор Безсмертний – генеральний директор Баришівської зернової компанії Grain Alliance.

Grain Alliance має 20-ти річний досвід успішного ведення сільського господарства, є одним із найбільших експортерів зерна, і тому відіграє важливу роль у формуванні ролі України, як одного з провідних світових експортерів продовольства.

 

Наразі компанія обробляє близько 60 тисяч гектарів і має шість зерносховищ, де може сушити та зберігати понад 300 тисяч тон зерна. У травні 2022 року Grain Alliance придбала зерновий логістичний хаб у місті Чиєрна-над-Тисою у Словаччині. Це дозволило українським виробникам зерна безперебійно перевозити зерно залізницею.

У березні 2023 року компанія Grain Alliance та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосили про нове партнерство з метою вирішення логістичних проблем із експортом зерна, спричинених повномасштабною війною Росії. Загальна сума інвестицій становить кілька мільйонів доларів США, які будуть спрямовані на розбудову сховищ для  зберігання зерна та розширення аграрної інфраструктури України.

Упродовж наступних кількох місяців компанія Grain Alliance також отримає від Проєкту USAID інше обладнання, придбане в рамках AGRI Україна, зокрема: тимчасові сховища, зернові бункери, великі мішки та обладнання для їх наповнення.

Біл Мейс, керівник напрямку AGRI  Проєкту USAID «Економічна підтримка України» зазначив:

«Новітнє обладнання для роботи з зерном дозволить Grain Alliance швидко розширити свої системи та можливість переміщувати зерно по всій Україні, а також експортувати зерно протягом багатьох років».

У рамках ініціативи AGRI-Україна USAID зобов’язалось надати 100 мільйонів доларів США для збільшення потенціалу України з виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна з метою забезпечення глобальної продовольчої безпеки у часи війни.

Проєкт USAID  є одним з виконавчих партнерів  ініціативи AGRI  із загальним бюджетом понад 30 мільйонів доларів США на підвищення потенціалу та можливостей української інфраструктури із експорту товарів сільського господарства.

###

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) створено для зміцнення економіки України, яка постраждала в результаті вторгнення Росії. Проєкт USAID підтримує релоковані підприємства та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також місцеві інституції на нещодавно звільнених територіях України і допомагає їм у відбудові життєдіяльності і використанні підприємницьких можливостей для відновлення стійкої післявоєнної економіки. Крім того, Проєкт USAID є одним із виконавців міжвідомчої Ініціативи уряду США з підвищення стійкості сільського господарства в Україні (AGRI Україна), яка спрямована на підтримку українського сільськогосподарського виробництва та експорту і допомагає подолати глобальну продовольчу кризу, що загострилася через жорстоку війну Росії проти України. Також Проєкт USAID реалізує Ініціативу з економічної стабільності та відновлення (ESRI), яка зосереджена на збереженні та створенні робочих місць і допомозі малим та середнім підприємствам (МСП).

https://www.usaid.gov/ukraine/agriculture-resilience-initiative-agri-ukraine