УКРАЇНСЬКІ ЕКСПОРТЕРИ ЗЕРНА ОТРИМАЛИ ГЕНЕРАТОРИ ДЛЯ БЕЗПЕРЕБІЙНОЇ РОБОТИ

03 Січня 2023

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID) сприяв налагодженню контактів між фундацію Howard G. Buffett Foundation (HBF) та державними підприємствами, які забезпечують експорт зерна з України під час війни.

Одним із викликів роботи таких підприємств (морських портів та державних фітосанітарних лабораторій) є відсутність електрики через аварійні та екстрені відключення. HBF погодилися безкоштовно передати 13 генераторів вартістю $179 000 для регіональних лабораторій Держпродспоживслужби (обслуговують понад 60% українського сільськогосподарського експорту), а також 16 генераторів вартістю $280 000 українським портам та службам Адміністрації морських портів України (АМПУ). Це, переважно, промислові дизельні генератори, які дозволять забезпечити безперебійний процес підготовки та експорту української аграрної продукції за умов відсутності електроенергії у мережі.

“Відсутність енергопостачання для портів означає практично повну зупинку усіх виробничих процесів. А це значить – уповільнення темпів перевалки вантажів, зокрема і гуманітарних, з продовольством для найбідніших країн. Генератори потрібні нам як стратегічний резерв, який забезпечить безперебійну роботу всіх філій та підприємств морської галузі. Ми дуже вдячні нашим західним партнерам, які надали донорську допомогу в отриманні необхідного альтернативного джерела живлення. Ці генератори допоможуть забезпечити продовження експорту української агропродукції в умовах війни, допомагаючи мінімізувати вплив конфлікту на глобальну продовольчу безпеку”, – коментує керівник державного підприємства “АМПУ” Олексій Востріков.

Проєкт USAID фасилітував спілкування з Держпродспоживслужбою України, АМПУ та фундацією, щоб визначити потреби органів влади та підготувати документи для доставки генераторів до України. Наразі генератори вже знаходяться на складах у Львові та Одесі. Незабаром обладнання доставлять на підприємства для встановлення.