В Україні безкоштовно навчатимуть персонал компаній та викладачів

04 Вересня 2023

30 серпня за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” розпочали проєкт «Розвиток трудового потенціалу для України», який  впроваджує ГО «Міжнародна фундація розвитку».

Участь у презентації проєкту взяли понад 200 учасників – представників закладів вищої та професійної освіти, компаній, Федерації роботодавців України (ФРУ), Міністерства освіти і науки України та соціальних партнерів.

Провідна менеджерка з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID Cніжана Леу-Севериненко казала про важливість співпраці бізнесу та закладів освіти:

“У проєкті “Розвиток трудового потенціалу для України” ми орієнтуємося на професійний розвиток людей – як поточних працівників, так і майбутніх. Ми налагоджуємо партнерства освіта – бізнес, аби ця співпраця була якісною та конструктивною і мотивувала компанії запрошувати на роботу фахівців для потреб ринку праці”.

Генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік вважає, що розвиток трудового потенціалу – виклик для держави під час війни, батьки хочуть для дітей відстрочку від призову, роботодавці хочуть найняти фахових працівників. Цей проєкт має допомогти економіці розвиватися під час війни, залучити зацікавлені сторони.

Керівниця проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» Анастасія Барцицька, розповіла про завдання та цілі проєкту. Навчання за цим проєктом розпочнеться у вересні 2023 року і триватиме до червня 2024 року. Партнерами проєкту будуть бізнес-компанії, заклади професійної освіти, кваліфікаційні центри, громадські організації. Участь у проєкті можуть взяти представники усіх областей України. Серед пріоритетних напрямків – професії секторів агровиробництва, машинобудування, будівництва та відновлення:

“Хочемо збільшити потенціал для представників Дніпропетровської,  Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Харківської та Херсонської областей шляхом підвищення їх кваліфікацій та перенавчання. Наша аудиторія – місцеве населення, переміщені особи, незахищені верстви, заклади освіти, мікро- та малий бізнес, самозайняті особи. За проєктом плануємо навчити 2000 людей (у тому числі переселенців) за професіями визначених напрямків, провести 13 онлайн-тренінгів для викладачів та 45 онлайн-тренінгів для 900 представників компаній та місцевих жителів, i окремий курс для представників обласних державних адміністрацій”.

Учасників навчатимуть комунікувати, сторітелінгу, когнітивної гнучкості, командної роботи, розвитку професійних стосунків, активної соціальної поведінки. Участь у тренінгах можуть брати як викладачі, так і здобувачі освіти.

Представниця ФРУ та експертка проєкту Людмила Василега говорила про формування професійних знань та навичок i можливості для компаній:

“Без поєднання освіти та бізнесу розвиток неможливий. Ринок праці змінився під час війни. За прогнозами у найближчі 10 років нам треба залучити понад 4,5 мільйони людей для економічної відбудови, молодь потрібно навчати, стандарти освіти мають змінитися у закладах освіти. Дослідження Лінкедін кажуть, що після перенавчання відтік працівників зменшується на 53%. Роботодавці кажуть, що треба навчати працівників. Участь у такому проєкті для бізнесу – це можливість навчити працівників, підвищити їх навички”.

Координатор з розвитку людського капіталу, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) Олександр Медведєв повідомив під час заходу про можливості підготовки персоналу в рамках грантової програми для малих та середніх підприємств та організацій з розвитку бізнесу для впровадження заходів, спрямованих на збільшення  кадрового, інноваційного та експортного потенціалу українського бізнесу. Зараз компанії можуть отримати гранти від КЕУ у  розмірі від З5 до 150 тисяч доларів для посилення свого кадрового потенціалу. Подавати заявки можуть малі та середні бізнеси, бізнес-асоціації, неурядові організації, бізнес-спільноти.

Більше інформації про те, як долучитися до навчання, можна дізнатися у соціальних мережах.