ВИРОБНИКИ З УКРАЇНИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У НАЙБІЛЬШІЙ ВИСТАВЦІ ЄВРОПИ FRUIT ATTRACTION

06 Жовтня 2022

На міжнародну спеціалізовану плодоовочеву виставку “Fruit Attraction” до Мадрида (Іспанія) поїхали представники ТД “Калинівка” (Київ) та компанії “Сади Донбасу” (Полтавка, Донеччина).

Захід триватиме 4 – 6 жовтня, щороку він збирає до 90 000 відвідувачів з понад 130 країн світу.

Консультанти Проєкту “Економічна підтримка України” допомагають учасникам з України знайти нових партнерів та представити свої можливості у виробництві овочів та фруктів, дізнатися про інноваційне обладнання, яке може додатково підвищити якість продукції.

Торговий дім “Калинівка” вирощує овочі у теплицях та відкритому ґрунті, має теплиці на Київщині та Вінниччині, поля на Херсонщині та Миколаївщині. Компанія втратила частину потужностей через обстріли та окупацію і зараз зацікавлена у пошуку нових партнерів, ринків збуту продукції, у тому числі закордонних.

“Нам цікаво подивитися, що сьогодні продають інші компанії на ринку, як це представляють. Зараз ми вирощуємо овочі для внутрішнього ринку та хочемо розвивати експорт, тому ми тут. За перший день роботи виставки маємо двадцять різних контактів виробників з Італії, Іспанії, будемо ще знайомитися. Ми хочемо оцінити свої можливості – чи зможемо ми вписатися у європейський ринок, упевнена, що потенціал для цього у нас є”, – сказала директорка з маркетингу ТМ “Калинівка” Тетяна Меджитова.

Компанія “Сади Донбасу” з Донеччини, яка вирощує яблука та ягоди, частково вивезла обладнання – сортувальну лінію – на Закарпаття і вже має контракт на сортування яблук з місцевим бізнесом. Участь у цьому заході розглядає для себе як потенційно важливим, адже зацікавлена експортувати фрукти на ринки країн Європи та Азії.

Надалі консультанти Проєкту “Економічна підтримка України” допомагатимуть українським виробникам підготувати стратегію розвитку, розширити кооперацію за рахунок нових партнерів та співпраці з фермерами, розробити сайт та втілювати експортну стратегію через розвиток зовнішньої торгівлі. Виробники отримають консультації в агротехнологіях та зможуть пройти сертифікацію безпеки своєї продукції за міжнародними стандартами – Global G.A.P.