Як промотувати компанію, шукати нових партнерів та налагодити експорт – для релокованих бізнесів створили брошуру

02 Листопада 2023

Експерти громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України», починаючи з грудня 2022 року, реалізовують проєкт «Мости економічного розвитку». Він передбачає надання консультацій мікро-, малому та середньому бізнесу, який релокувався у Вінницьку, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Черкаську області з небезпечних регіонів, зокрема з Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської, Харківської, Миколаївської областей.

Релоковані підприємства мають багато проблем і потребують експертної підтримки під час і після процесу переміщення, щоб відновити роботу. Серед найпоширеніших проблем переміщеного бізнесу – відновлення втрачених ланцюгів поставок, розробка бізнес-стратегії та оформлення документів для виходу на ринок ЄС. Крім того, серед внутрішньо переміщених людей є самозайняті особи, які також потребують консультаційної підтримки та допомоги. Тож надання консультацій було затребуваним та необхідним кроком.

У межах проєкту представники ГО створили колцентр, який став надійним інструментом для обробки дзвінків, швидкого вирішення питань на місцях та надання інформації підприємцям. За час дії проєкту до колцентру надійшло 305 вхідних дзвінків від підприємців та самозайнятих осіб. Усі дзвінки були опрацьовані і підприємці отримали консультації експертів зі свого питання.

Для надання фахових консультацій залучили експертів з таких питань:

  • Юридичні питання та бухгалтерські послуги;
  • Відновлення та розширення ланцюгів збуту та постачання, дослідження ринків збуту, національні та міжнародні маркетплейси;
  • Надання консультацій щодо можливості отримання грантової допомоги;
  • Управління персоналом, набір персоналу;
  • Пошук приміщень та локацій;
  • Промоція, маркетинг, SMM.

Найбільше питань стосувалися надання консультацій щодо можливості отримання грантової допомоги, а також промоції, маркетингу та SMM, відновлення і розширення ланцюгів збуту та постачання, дослідження ринків, пошук приміщень та локацій.

Також впровадили навчальні сесії «Швидкий старт» з управління бізнесом, нових ланцюжків поставок, новітніх підходів до інтеграції. Участь у навчанні взяли участь 94 підприємці. Також запровадили ваучерну програму «Релокація: нові можливості» для переміщених бізнесів. Ця підтримка  включає надання консультацій щодо сертифікації, брендингу, маркетингових досліджень і розвитку маркетингу. Крім того, в межах проєкту представники організації  допомагають налагодити зв’язки між переміщеними українськими та європейськими підприємцями та бізнес-асоціаціями за допомогою зустрічей «бізнес-бізнес» і сприяти їхній співпраці.

«Сподіваємося, що ця інформація допоможе малому бізнесу повноцінно відновити роботу та продовжувати працювати під час війни», – каже керівник проєкту Юрій Войціцький.

На основі наданих консультацій автори проєкту розробили брошуру з типовими питаннями та успішними кейсами їх вирішення.

Брошура_Питання-відповіді для підприємців_ГО ПАРР

Ознайомитися докладніше з відповідями можна вебсайті ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за посиланням: http://pard.org.ua/vidpovidi-na-zapitannya-yaki-chasto-vinikayut-u-biznesu.html