ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ДОПОМОЖЕ У ВІДБУДОВІ МАРІУПОЛЯ

22 Листопада 2022

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підписав Меморандум про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Зустрічі були організовані за сприяння Об’єднання українців у Польщі (Związek Ukraińców w Polsce) та Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Маріуполь активно залучає потужних міжнародних партнерів для розробки великого плану відродження міста – «Mariupol ReBorn».

План відродження міста складається з п’яти етапів. ЄБРР буде співпрацювати в напрямку оцінки шкоди, втрат і потреб Маріуполя та рамкової структури післявоєнного відродження.

«Колись Маріуполь був процвітаючим зеленим портовим містом і важливим партнером ЄБРР. Ми пишаємося тим, що разом з владою міста відіграємо вирішальну роль у створенні фундаменту для його майбутнього відродження, коли воно знову стане вільним. ЄБРР повністю відданий підтримці України у її післявоєнному відновленні», – сказав керівник ЄБРР Маттео Патроне.

«Це нова глава в сучасній історії України та Європи. Місто, яке стало символом безжальної війни, стане символом відродження України. Підписання меморандуму з ЄБРР – це важливий етап на цьому шляху», – сказав пан Бойченко.

Також маріупольська делегація зустрілася з президентом Варшави Рафалом Тшасковським. Вони обговорили співпрацю у розробці плану відродження Маріуполя після визволення – «Mariupol ReBorn».

Варшава має досвід повоєнного відновлення: під час Другої світової війни місто було зруйновано. Тоді польські експерти також заздалегідь розробляли план повоєнної відбудови. Пан Тшасковський сказав, що Варшава готова підтримати створення хабу для підтримки розвитку концепцій відродження Маріуполя.

Польсько-американська фундація Свободи готова підтримати навчання і стажування тих спеціалістів, які будуть долучені до відбудови Маріуполя та інших можливостей у програмній підтримці.

Нагадаємо, наразі «Mariupol: ReBorn» вже підтримує ряд міжнародних партнерів, великий український бізнес, держава та інші міста. Серед них, Проєкт USAID «Економічна підтримка України» та Світовий банк.