ЮНІ РОБОТЕХНІКИ З УКРАЇНИ БРАТИМУТЬ УЧАСТЬ У ВСЕСВІТНІЙ ОЛІМПІАДІ У НІМЕЧЧИНІ

16 Листопада 2022

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” підприємниця Ганна Теличко з Донеччини разом зі своїми учнями візьме участь у змаганнях з робототехніки World Robot Olympiad International Final – 2022, які відбудуться 17 – 19 листопада у Дортмунді (Німеччина). Зазвичай, на фінал цих змагань приїжджають команди майже зі 100 країн світу.
Участь у змаганнях від України братимуть збірні команди у середній та молодшій віковій категорії.

Напередодні змагань до Ганни та Сергія Теличків звернулися тренери із Черкас з проханням підготувати дітей до цих змагань.

“Через те, що ми зараз у Рівному, а діти у Черкасах, готувалися дистанційно. Це складно, але ми намагалися це зробити, – каже Ганна Теличко. – Інша команда, яка виступатиме у старшій категорії, вже мала спільний досвід участі у змаганнях в Угорщині. Попри війну, діти мають розвиватися, показувати, яким вони бачать майбутнє”.

Завдання до змагань видали у січні, воно є однаковим для усіх учасників. Незважаючи на труднощі з відсутністю зустрічей офлайн, достатньої кількості конструкторів, часу на підготовку, українські діти братимуть участь у змаганнях.

“Ми готувалися до змагань кілька місяців. Крім власне, підготовки учасників, конструювання роботів, треба було знайти гроші на поїздку. Нас підтримав Проєкт USAID “Економічна підтримка України” – нам оплатили дорогу, проживання, участь у змаганнях. Ми вдячні за ці можливості. Для нас – це ще один шанс заявити про Україну, про те, що навіть під час війни наші діти хочуть навчатися, розвиватися та створювати технології майбутнього, адже завдання цього року – робот-рятувальник, який виконує певні місії (завдання) на полі. Мені здається, це дуже символічно”, – ділиться Ганна.

Нагадаємо, у серпні збірна команда юних робототехніків з Вугледара та Кам’янки Дніпровської на міжнародних змаганнях в Угорщині посіла 2 місце.

Вдома, у Вугледарі родина Теличків розвивала робототехніку – за сприяння Проєкту USAID подружжя створило мережу центрів у маленьких містах Донеччини (Волновасі, Вугледарі, Кураховому), де займалися понад 200 дітей. Через російські обстріли навесні центри були зруйновані, а обладнання у них згоріло.