Затверджено Стратегію розвитку Маріуполя до 2030 року

Досягнення успіху
23 Грудня 2021
Стратегія розвитку Маріуполя 2030

22 грудня на сесії Маріупольської міської ради депутати ухвалили стратегію розвитку Маріуполя до 2030 року. Над нею працювали 1,5 року, участь у розробці брали українські та міжнародні експерти, консультанти проєктів USAID «Економічна підтримка Східної України» та «Демократичне врядування у Східній Україні». Під час розробки стратегії до пропозицій ідей та проєктів активно долучалися жителі міста.

При підготовці стратегії враховували досвід успішної трансформації міст США та Європи. Експерт Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Майк Старесініч з міста Пітсбург (США) застосував підходи загальної філософії успішної трансформації Пітсбурга. Для втілення змін у цьому місті свого часу ставку зробили на залучення громади та використання наукового потенціалу, який поєднали із приватним бізнесом.

Стратегія розвитку Маріуполя-2030 містить 14 напрямів розвитку. Основними серед них є «зелений» сталий розвиток та морське майбутнє міста, трансформація економіки, активізація молоді, освітні та інші інновації, новітні підходи до дизайну міста, а також створення соціальних «ліфтів» у секторах освіти, медицини та IT.

Завантажити Стратегію.

«Стратегія розвитку Маріуполя 2030 – це візія нашого майбутнього. В її основі три головні компоненти – активатори економічного розвитку, муніципальні сервіси й комфорт та якість життя населення. Це великий виклик для всіх нас – виконати ці завдання. Проте я вірю, що разом ми побудуємо місто біля моря з океаном можливостей» – сказав на сесії Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.

Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Разом робимо крок у напрямку перезавантаження Сходу!