“Зробимо все, що від нас залежить!”: в Охтирці презентували фільм “Міста та їхні герої”

25 Травня 2023

В Охтирці Сумської області пройшла прем’єра документального фільму “Міста та їхні герої”. Це альманах із шести документальних фільмів, який показує всю правду про героїзм українського народу і трансформацію звичайної людини у справжнього героя.

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” фільми знімали в шести містах Харкові, Миколаєві, Чернігові, Охтирці, Баштанці та Іванкові. У кожному з них обрали героя для документального фільму про місто. Кожен фільм розкриває свою сторінку волонтерства, дієвості та любові до власної країни від українців.

Фільм про Охтирку, яка стала кісткою в горлі ворога завдяки зусиллям ЗСУ та громади міста, знімали восени минулого року. Героєм фільму став Павло Ігнатченко звукорежисер, активіст вуличних культур, який після початку повномасштабної війни перетворив свою студію на пошивочний цех з виробництва військових аптечок.

Павло Ігнатченко та команда, разом із якою він виробляє військові аптечки, відвідали прем’єрний показ фільму, який цього вечора подивилися вперше.

Для мене особисто герої – це хлопці та дівчата, знайомі та незнайомі, які боронять нашу державу та працюють попри всі обставини. Люди, які ціною власного життя, дають нам можливість прокидатися кожного ранку. Всі, хто загинули, захищаючи нашу Батьківщину. Всі вони Герої. Важливо пам’ятати та нести це через своє життя. Передати цю пам’ять своїм дітям. Ми кожен день працюємо попри все, щоб у кожного хто потребує аптечку, вона була. Щоб допомогти кожному, хто звертається до нас за допомогою. Ми зробимо все, що від нас залежить!” зазначив Павло після показу.

Ініціатор проєкту Денис Блощинський розповів, чому “Міста та їхні герої” знімали саме в Охтирці.

Під час роботи над проєктом наша команда об’їхала 12 регіонів і вибрала для зйомок шість населених пунктів. Але ми шукали не міста  – ми шукали історії. Нам було важливо показати звичайних українців, яких доля поставила в такі умови, коли вони були змушені зробити свій вибір, змінити своє життя і основне заняття. Наші герої – не якісь міфічні істоти, які мають суперздібності. Це звичайні люди, які навіть не визнають, що вони герої, але насправді за цей час пройшли дуже сильну трансформацію і стали ними. Такі люди живуть і в Охтирці. Це ви притягнули на своїми історіями, адже ви робите начебто прості речі – але саме вони наближають нашу перемогу”, звернувся до жителів міста Денис Блощинський.

Серед глядачів прем’єрного показу були також інші містяни, які стали героями фотовиставки в межах проєкту “Міста та їхні герої”. Перед показом ця фотовиставка була відкрита для всіх мешканців протягом тижня. На ній представлені фото, зроблені в різних містах України, постраждалих від російського вторгнення пейзажі міст та світлини окремих об’єктів, а також фото мешканців міст, які відіграли важливу роль у захисті свого краю від російських загарбників.

Героями фотовиставки з Охтирки стали, зокрема, школярка Аліса Міхєєва, яка врятувала з-під завалів шахи, і тепер проводить заняття, щоб відволікти дітей від війни, художник Ігор Шевченко, чиї мурали зараз прикрашають усе місто, священник отець Георгій, чий храм під час війни став прихистком для людей.

Серед героїв є голова громадської організації “Охтирський молодіжний центр”, громадський активіст і волонтер Радіон Дубровка, підприємець Геннадій Порохня, який раніше возив людей на концерти, а тепер возить продукти на фронт, власниця туристичної агенції Світлана Шандиба, яка колись відправляла людей на курорти, а тепер допомагає вимушеним переселенцям і хворим. А також далекобійниця і байкерка Маргарита Бітенко, яка доставляє гуманітарну допомогу, та винахідник Максим Дьяков, який перейшов від занять з робототехніки до переробки пляшок на деталі для зброї.

Далі кіноальманах “Міста та їхні герої” покажуть у Харкові, Миколаєві, Чернігові, Іванкові, Києві та Львові. У планах покази в Європі та участь у світових кінофестивалях. Більше про “Міста та їхні герої” на сайті проєкту та на сторінках у соцмережах.