Як отримати грант від Проєкту USAID – умови та критерії оцінювання заявок

Гранти
15 Березня 2024

13 березня Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) провів онлайн-конференцію, де потенційні заявники конкурсу грантів APS-ERA-003 «Будуємо майбутнє української логістики та експорту» поставили питання та отримали детальну інформацію про процес подання заявки.

До заходу долучилися близько 200 учасників – представників бізнесу, державних організацій, освітніх закладів та інших. Представники Проєкту USAID розповіли про особливості подання грантових заявок, заповнення документів, роз’яснили технічні моменти.

«Ми бачимо велику зацікавленість з боку потенційних учасників у цьому конкурсі, тож розраховуємо на велику кількість заявок та певну конкуренцію між учасниками. Наш фокус – на логістиці та експорті зернових культур. Ми маємо чіткий перелік проєктів, які може профінансувати USAID. Проєкт USAID підтримує проєкт «AGRI-Україна». Ми зосереджені не на агровиробництві, натомість наші зусилля спрямовані на логістику агропродукції та експорт, щоб компанії могли більш ефективно експортувати продукцію. Ми говоримо про збільшення об’ємів продукції, яка експортуються, та наповнення бюджету України», – сказала заступниця директора Проєкту USAID Кірстен Пфайффер.

Однією з цілей, на яку можна отримати фінансування, є  посилення логістичного та експортного потенціалу агросектору, що сприяє досягненню цілей ініціативи USAID «AGRI-Україна».  Проєкт USAID готовий поставити обладнання агроекспортерам України для пошуку нових ринків збуту та ефективних шляхів експорту. Це може бути на умовах співфінансування, коли заявник вносить свою частку, обов’язкового внеску у відсотках немає. Також Проєкт USAID готовий розвивати партнерські стосунки з виробниками обладнання, що допоможе їм збільшити продажі, а компаніям отримати бажане обладнання. Зокрема, ідеться про логістичне обладнання для перевезення продукції, а не її виробництва. Тобто мета, щоб сировина або готові продукти постачалися на зовнішні ринки і постачальники отримували більше прибутку і отже збільшували відрахування до бюджету України.

Ще один компонент цієї цілі – навчальний – підвищення кваліфікації навичок наявних та майбутніх працівників логістичних компаній, які працюють в агросекторі, аби допомогти їм отримати нові навички або кращу роботу, що буде сприяти покращенню експорту зернових культур. Проєкт USAID розглядає допомогу приватним компаніям та закладам освіти з розробки та впровадження навчальних програм, спрямованих на підвищення кваліфікації та покращення навичок фахівців з використання агротранспортного, логістичного та лабораторного обладнання. Для цього Проєкт USAID шукає стратегічних партнерів – тренувальні центри, які вчитимуть людей цих навичок. Планується навчити понад 1 000 працівників, бажано, аби це навчання було на місці, бо працівники компаній часто не можуть їздити на такі навчання, бо їм потрібно працювати на своїх місцях.

Друга ціль – вдосконалення процесів, взаємовідносин та процедур, які підвищують спроможність керування експортними вантажами та інтеграцію до ЄС у пунктах перетику кордону (ППК). Проєкт USAID закуповує різне обладнання та надає різну інфраструктурну допомогу для ППК, покращуючи транскордонне співробітництво на кордоні з ЄС та Молдовою. Подаючи заявку на таку ціль, заявники мають знати, що державні органи влади мають бути зацікавлені у таких покращеннях. Тож Проєкт USAID шукає кількох стратегічних партнерів, які мають цікаві ідеї для втілення з покращення роботи 33 пунктів пропуску, які є стратегічними для вантажних перевезень.

Подати заявку на участь у грантовій програмі можуть зареєстровані компанії, бізнес-асоціації, виробники обладнання, ГО, агентства маркетингового аналізу, організатори бізнес-заходів;  науково-дослідні та освітні установи, постачальники послуг з навчання,  та державні структури, наприклад, митні органи.. Кожен учасник отримає відповідь на свою заявку – позитивну або негативну. З відібраними заявниками буде працювати команда Проєкту USAID для доопрацювання технічного підходу, коригування бюджету, розробки планів моніторингу та оцінки, брендингу та дотримання екологічних процедур.

Проєкт USAID має чотири критерії для оцінки заявок. Команда оцінюватиме якість заявки та її відповідність визначеним критеріям. Найбільш важливими є потенціал компанії, технічний підхід, результати та досвід виконання цієї або аналогічної діяльності. Заявники мають подавати достовірну інформацію, яку будуть перевіряти під час виїздів до компанії. Третій критерій – сталість, аби у майбутньому запропоновані ідеї довели свою сталість та спроможність.  Важливе співфінансування – скільки компанія готова вкласти своїх коштів. Також важливий інклюзивний компонент – те, як компанія працевлаштовує жінок, людей з інвалідністю, тих, хто постраждав від війни, молодь. Інклюзія – це не гуманітарна мета, це про сталість, ефективність компанії, про її прибуток, про те, як компанія працевлаштовує людей, надає їм можливості.

Під час конференції учасники поставили багато питань – яке обладнання можна отримати, чи може воно бути від європейських виробників, чи можна отримати обладнання для відновлення потужностей у порту, побудови елеватора або інших логістичних потужностей, яка максимальна сума власного внеску, чи можна подавати кілька заявок, об’єднувати їх, якщо цілі у них одні, чи потрібно повертати грантові кошти, чи можна пропонувати бажаних виробників обладнання, консультантів, які навчають персонал. Команда Проєкту USAID найближчим часом систематизує отримані питання та надішле відповіді у письмовій формі учасникам цього заходу.

Наступна онлайн-конференція для потенційних заявників відбудеться 24 травня.

Заявки приймаються на постійній основі упродовж терміну дії цього Запиту (1 березня – 31 серпня 2024) на Grants_ERA@dai.com

Oнлайн-конференція | Конкурс грантів «Будуємо майбутнє української логістики та експорту»

Гранти
01 Березня 2024

Запрошуємо взяти участь в онлайн-конференції, де потенційні заявники Конкурсу грантів «Будуємо майбутнє української логістики та експорту» можуть поставити запитання та отримати детальну інформацію про процес подання заявки.

 • 24 травня 2024 року, об 11:00 годині. Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за цим посиланнямРеєстрація відкрита до 21 травня, 23:59. 

Усі зареєстровані учасники отримають посилання на захід на вказану під час реєстрації електронну пошту. 

Детальну інформацію та умови участі ви можете знайти за посиланням: https://era-ukraine.org.ua/grants/

Oнлайн-конференція | Конкурс грантів «Будуємо майбутнє української логістики та експорту»

Гранти
01 Березня 2024

Запрошуємо взяти участь в онлайн-конференції, де потенційні заявники Конкурсу грантів «Будуємо майбутнє української логістики та експорту» можуть поставити запитання та отримати детальну інформацію про процес подання заявки.

 • 13 березня 2024 року, о 15:00 годині. Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за цим посиланням. Реєстрація відкрита до 12 березня, 15:00.

Усі зареєстровані учасники отримають посилання на захід на вказану під час реєстрації електронну пошту. 

Детальну інформацію та умови участі ви можете знайти за посиланням: https://era-ukraine.org.ua/grants/

ГРАНТИ

Будуємо майбутнє української логістики та експорту

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) оголошує початок прийому грантових заявок в рамках Річного програмного запиту APS-ERA-003 «Будуємо майбутнє української логістики та експорту». 

Метою цього Річного програмного запиту (Запит) є отримання заявок на грантове фінансування для досягнення двох важливих цілей економічного відновлення України; 1) розбудова експортного та логістичного потенціалу сільського господарства з наголосом на торгівлі зерном; та 2) покращення експортної інфраструктури, технологій та процесів уздовж західних кордонів України.

Проєкт USAID шукає партнерів серед

 • логістичних компаній,
 • асоціацій або виробників логістичного обладнання в сфері сільського господарства,
 • агентств маркетингового аналізу,
 • організаторів бізнес заходів,
 • неурядових організацій,
 • консалтингових фірм,
 • постачальників навчальних послуг,
 • державних структур,
 • науково-дослідних та освітніх установ. 

Результатом такого партнерства повинно стати: 

 1. покращення знань логістичних компаній, що працюють в агросекторі, щодо передового міжнародного досвіду торгівлі зерном, його продажу та маркетингу, збільшенню експортних продажів на нові ринки (наприклад, ЄС, Північної Африки); 
 2. співфінансування логістичного обладнання у сфері сільського господарства, на яке існує значний попит; 
 3. підвищення кваліфікації та вдосконалення навичок персоналу логістичних компаній, які працюють в агросекторі, щодо використання обладнання для експорту зерна; 
 4. удосконалення процесу в пунктах пропуску, що приведе до підвищення експортного потенціалу; 
 5. покращення транскордонного співробітництва між Митною службою України та митними органами на кордоні ЄС та Молдови. 

Заявки приймаються на постійній основі упродовж терміну дії цього Запиту (1 березня – 31 серпня 2024) на Grants_ERA@dai.com  

Проєкт USAID розгляне подані заявки етапами, відповідно до графіку:

 • Заявки, отримані до 15 квітня 2024 року 
 • Заявки, отримані до 31 травня 2024 року 
 • Заявки, отримані до 31 серпня 2024 року. 

Детальна інформація про фінансування запропонованих інтервенцій, вимоги до реципієнтів, види потенційної грантової діяльності,  у підтримці яких Проєкт USAID найбільше зацікавлений, процедуру подання заявки, критерії відбору та іншу важливу інформацію дивіться у Річному програмному запиті № APS-ERA-003.

Додатки для подачі на грант українською мовою:

Додаток 1_Форма заявки_APS-ERA-003

Додаток 2_Excel_Бюджет_APS-ERA-003

Додаток 3_Засвідчення та завірення_APS-ERA-003

Додаток 4_Інструкція щодо отримання унікального ідентифікатора організації (SAM)_APS-ERA-003

Додатки для подачі на грант англійською мовою:

Annex 1_Application Form_APS-ERA-003

Annex 2_Excel Budget_APS-ERA-003

Annex 3_Certifications and Assurances_APS-ERA-003

Annex 4_Instructions for Obtaining an Unique Entity ID (SAM) Number_APS-ERA-003

Закликаємо всі зацікавлені сторони уважно ознайомитися з документами.  Звертаємо вашу увагу, що заявка та бюджет повинні бути подані англійською або українською мовою (бажано англійською).

Ми також запрошуємо взяти участь в одній з онлайн-конференцій, де потенційні заявники можуть поставити запитання та отримати детальну інформацію про процес подання заявки.

Для цього співробітники Проєкту USAID  проведуть дві онлайн-конференції:

 • 13 березня 2024 року, о 15:00 годині. Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за цим посиланням. Реєстрація відкрита до 12 березня, 15:00.
 • 24 травня 2024 року, об 11:00 годині. Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за цим посиланням. Реєстрація відкрита до 21 травня, 23:59. 

Усі зареєстровані учасники отримають посилання на захід на вказану під час реєстрації електронну пошту. 


Про Проєкт USAID «Економічна підтримка України» 

Проєкт USAID є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни. В рамках ініціативи «AGRI-Україна» Проєкт USAID співпрацює з державними та приватними підприємствами, щоб доповнювати та залучати інвестиції в транспортування та перевалку зерна, яких вкрай потребує Україна.

Проєкт USAID також надає безпосередню підтримку Урядові України, зокрема Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України (Держвідновлення), Державній митній службі та Укрзалізниці, в модернізації 42 пунктів перетину кордону України (ППК). Сучасна та більш ефективна прикордонна інфраструктура та митні процедури скоротять витрати на експорт і збільшать експортний потенціал, що дозволить Україні розширити обсяги торгівлі та просунутися на шляху до інтеграції в ЄС.