Інформаційні технології

Розвиток ІТ-екосистеми на сході України є пріоритетом для Проєкту USAID «Економічна підтримка України». ІТ-сектор залучає молодих, освічених фахівців та запобігає виїзду кваліфікованих фахівців зі сходу України, в той самий час збагачуючи інші галузі, такі як виробництво та сільське господарство.

Східна Україна стикається з проблемою через близькість до ІТ-секторів у Харкові, Києві, Дніпрі та інших основних міських агломерацій, що швидко розвиваються. Утримання ІТ-спеціалістів на сході вимагає цілісного підходу, який одночасно враховує декілька факторів: модернізацію ІТ-освіти, розвиток ІТ-спільноти за допомогою об’єднань та асоціацій, роблячи східні міста більш привабливими для ІТ-фахівців, розвиток технічних можливостей східних фірм, одночасно зосереджуючи увагу на продажах їх головними офісами та управлінні клієнтами.

Центр 1991 року в Маріуполі став першопрохідцем Проєкту USAID «Економічна підтримка України» у східному ІТ-секторі. Цей динамічний центр допоміг розмістити ІТ Маріуполя на національній карті, одночасно сприяючи розвитку ІТ-фахівців та фірм по всьому місту.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» сприяв створенню ІТ-об’єднань та асоціацій в Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку, які об’єднують ІТ-фірми та місцеві освітні установи. Діяльність ІТ-об’єднань буде спрямована на вирішення загальних проблем, пов’язаних з наявністю кваліфікованого персоналу та розвитком ІТ-галузі в регіоні.

Одне об’єднання має девіз «Ви можете досягти успіху вдома», воно було створене з метою забезпечення ІТ-компаній Краматорська персоналом та молодими спеціалістами. Вони планують створити та впровадити мережу освітніх програм для підготовки ІТ-фахівців.

ІТ-об’єднання планує сприяти розвитку сучасних бізнес-процесів, вдосконаленню практики маркетингу та брендингу, залученню інвестицій для створення інкубаторів та дослідницьких центрів.

У Луганській області Проєкт USAID «Економічна підтримка України» сприятиме створенню сучасної освітньої та інкубаційної платформи у сфері ІТ, яка допоможе дати поштовх сектору у самому східному регіоні України. Ця платформа існуватиме на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та буде розроблена спільно з провідними організаціями в галузі ІТ-інновацій в Україні.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» прагне розвивати окремі східні ІТ на всіх рівнях: від окремих професіоналів до фірм та об’єднань та до населених пунктів, які цей сектор називає домом.