У Харкові презентували документальний фільм “Міста та їхні герої” про харків’ян-волонтерів

06 Червня 2023

За сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” у Харкові відбулася прем’єра кіноальманаху з шести документальних фільмів “Міста та їхні герої”. Мета проєкту показати всю правду про героїзм українського народу і трансформацію звичайної людини у справжнього героя. У межах проєкту по всій Україні проходять покази документальних фільмів про українські міста та їхніх мешканців, а також тематична фотовиставка з роботами провідних українських фотографів.

Про творчий бойовий дух Харкова у фільмі розповідає акторка Театру ляльок Олена Озерова. З початку повномасштабного вторгнення Олена поміняла свою затишну квартиру на приміщення театру, який перетворився на гуманітарний центр. 

Фільм “Міста та їхні герої” презентували у харківському YermilovCentre. Глядачі дивилися стрічку в повній тиші, багато хто – зі сльозами на очах. Не стримувала емоцій і героїня фільму Олена Озерова.

“Коли дивилась фільм згадувала той період перших місяців повномасштабної війни. Добре, що у нас залишиться така пам’ять про ті події, які не можна забувати та не можна прощати. Нам треба боротись далі”, сказала Олена після показу.  

Режисерка фільму Ольга Гібелінда зазначила, що Харків є дуже символічним містом для неї:

Це дуже горде і дуже щире місто. У нашому фільмі я хотіла передати саме ці його риси. Пишаюсь Харковом і людьми, які в ньому живуть”. 

Ініціатор проєкту “Міста та їхні герої” Денис Блощинський зауважує: цей проєкт насамперед про людяність.

Героїзм українців це наша надзвичайна властивість залишатися людяними в будь-яких обставинах. У нашому проєкті ми розповідаємо саме про таких героїв. Справжні сучасні герої зараз зароджуються в одну мить – іноді випадково, ситуативно, але вони стають тими, хто бере на себе відповідальність. Вони беруть і роблять. Бережуть у собі Людину. І саме ця Людина перемагає в цій війні”, – каже Блощинський. 

Протягом тижня до прем’єри в Харкові діяла також фотовиставка світлин із різних міст України, постраждалих від російського вторгнення пейзажі міст та окремі об’єкти, а також фото мешканців міст, які відіграли важливу роль у захисті свого краю від російських загарбників.

Героями фотовиставки з Харкова стали, зокрема, музикант, поет і волонтер Олег Каданов, Тетяна Пилипчук із Харківського Літмузею, найвідоміший гід Харкова Максим Розенфельд, продюсерка і волонтерка Мер’ям Йол, кухар Микита Вірченко, художник Микола Коломієць та інші містяни, яких війна перетворила на справжніх героїв. 

У проєкті “Міста та їхні герої” в кожному з 6 міст Харкові, Миколаєві, Чернігові, Охтирці, Баштанці та Іванкові було обрано свого героя для документального фільму про місто. Кожен фільм розкриває свою сторінку волонтерства, дієвості та любові до власної країни від українців.

Фільм уже представили в Баштанці, Охтирці, Іванкові та Харкові. Далі проєкт покажуть у Миколаєві, Чернігові, Києві та Львові.

Більше про “Міста та їхні герої” на сайті проєкту та на сторінках у соцмережах