ІТ-КОМПАНІЯ З ДОНЕЧЧИНИ ПРОПОНУЄ РОЗРОБИТИ ЧАТ-БОТ ДЛЯ ВОЛОНТЕРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Інформаційні технології
24 Жовтня 2022

Напочатку повномасштабної війни Росії проти України ІТ-компанія “Solution Mentors” залишила Краматорськ та евакуювалася до Мукачево.

Компанія, створена 20 років тому, зараз об’єднує понад 100 розробників. 90% своїх послуг “Solution Mentors” надає для ринку США та Європи. Фахівці надають послуги з розробки програмного забезпечення. Експертиза компанії пов’язана з рішеннями для документообігу, мультиканальних контакт- центрів, банківської сфери, покращення цифрової безпеки у роботі компаній та захисту інформації.

“Особлива подяка нашим закордонним клієнтам, які не припинили з нами співпрацювати. З перших днів війни, коли десятки наших працівників виїжджали з небезпечних міст, клієнти з розумінням поставилися до цих викликів: частина людей не могла працювати, шукала житло, перевозила свої родини. У 2014 році ми вже залишали Краматорськ та відкрили офіси у Києві та Мукачеві, цей досвід знадобився і зараз”, – розповідає керівник ІТ-компанії “Solution Mentors” Данило Третяков.

Комунікаційну підтримку під час релокації компанії надавав Проєкт USAID “Економічна підтримка України” (Проєкт USAID). Попри переїзди, пошуки житла та інші виклики, роботу ІТ-компанія не припиняла, програмісти продовжували надавати послуги закордонним партнерам.

Нещодавно компанія, яка є одним із засновників ІТ-кластера “Донеччина”, взяла участь у найбільшій конференції Східної Європи, яка відбулася у Львові “IT Arena”. Проєкт USAID “Економічна підтримка України” оплатив участь представників десяти кластерів із різних регіонів України.

Під час дводенного заходу керівник відділу маркетингу та продажів компанії “Solution Mentors” Євген Чевічалов спілкувався з представниками ІТ-спільноти з різних регіонів України та світу, дізнавався про те, куди рухаються колеги та над чим працюватимуть.

“Було цікаво почути, як ІТ-кластери взаємодіють, як у них налагоджена комунікація всередині та зовні, познайомитися з колегами. Сподіваюся, що після цього можуть виникнути спільні проєкти. Ми вже маємо ідеї співпраці з Маріупольським ІТ-кластером, який зараз у Мукачеві має простір, щоб навчати молодь ІТ-спеціальностей”, – каже керівник відділу маркетингу та продажів компанії “Solution Mentors” Євген Чевічалов.

Під час ІТ-конференції учасники говорили про навчання фахівців для ІТ-галузі. До початку повномасштабної агресії ІТ-кластер “Донеччина” планував створити навчальний центр у Краматорську, у якому б готували фахівців для потреб ІТ-компаній. Зараз ця ідея лишається актуальною, лише змінилася локація.

“В ІТ-компаній є постійна потреба у підготовці кадрів. Саме тому два роки тому за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України” ми створили кластер. Ми планували, що однією з його задач буде саме підготовка ІТ-фахівців. Тож зараз ми подали грантову заявку на відкриття такого центру у Мукачеві. Якщо вдасться цю ідею реалізувати, згодом, після перемоги України, зможемо масштабувати її у різних містах та регіонах країни. Щоб реалізувати задумане, подали грантову заявку Проєкту USAID на створення такого центру. Зараз ми бачимо, що попит на ІТ-фахівців продовжує зростати, підготувати тестувальника можна за кілька місяців, а далі у компанії продовжувати його навчати”, – говорить Данило Третяков.

Зараз Проєкт USAID організовує безкоштовні бізнес-тренінги для працівників компанії та планує орендувати офісне приміщення для потреб кластера, який зможе проводити зустрічі з партнерами та планувати свою роботу.

Також фахівці “Solution Mentors” готові безплатно створити чат-бот для волонтерських організацій та громадських організацій, які сьогодні допомагають тимчасово переміщеним особам і армії, та потребують постійної комунікації з людьми і швидкої обробки інформації.

“Ми готові створити такий чат-бот безкоштовно для тих волонтерських або громадських організацій, у яких є потреба в автоматизації процесів комунікації. Волонтери розповіли нам, як це відбувається зараз – люди заповнюють багато гугл-форм, пишуть фондам чи благодійним організаціям у соціальних мережах про свої потреби, цю інформацію треба обробляти і це забирає багато часу. Ми маємо досвід у цій галузі та готові допомогти. Зазвичай, телефоном збирати таку інформацію довго, лінії перевантажені, а чат-бот допоможе обробити заявки автоматизовано. Це може пришвидшити роботу у кілька разів та вирішить проблему з втратою деяких запитів”, – пропонує пан Данило.

Зацікавлені у такому чат-боті можуть написати на поштову скриньку компанії contact@solutionmentors.com

У Маріуполя є перспективи розвитку ІТ, – учасники MRPL IT Weekend

Інформаційні технології
20 Серпня 2021

18-19 вересня у Маріуполі відбувся форум MRPL IT Weekend. Захід зібрав близько 300 представників ІТ-компаній Сходу України, Києва, Миколаєва. Організатори форуму – Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, Маріупольський ІТ-кластер, Маріупольська міська рада.

18 вересня, у перший день заходу, спікери міжнародних та українських ІТ-компаній обговорювали перспективи розвитку IT-галузі Східної України та виклики для ІT-бізнесу, тенденції розвитку галузі, лідогенерацію, утворення команд та корпоративну культуру. Також ділилися досвідом створення стартапів та формування екосистем.

Вітаючи учасників форуму, заступник керівника Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”  говорив про зміни, які сьогодні є в ІТ-секторі Маріуполя. Завдяки створенню ІТ-екосистеми економіка регіону поступово змінюється з промислової на інноваційну.

Заступник Маріупольського міського голови Сергій Орлов згадав, яким була ІТ-галузь у місті п’ять років тому. “Щороку ІТ-сфера потужно розвивається. Люди, які сьогодні присутні на форумі, щодня створюють нову екононіку міста, завдяки цій спільноті ми бачимо, що у Маріуполя є потужні перспективи розвитку ІТ”, – зазначив Сергій Орлов.

Виконавча директорка 1991 Open Data Incubator розмірковувала директорка про драйвери ІТ-майбутнього та жіноче лідерство в ІТ.

“Що нас чекає у найближчі роки? Тренди 2025 – це потужний розвиток мобільних додатків, персоналізація, безпека та приватність, нові потреби бізнесу, ринки, що розвиваються, стартапи без коду. Мова і про внутрішні трансформації бізнесу, і про вплив ІТ на екосистему регіону”, – сказала директорка.

HR-директорка компанії Parimatch Ukraine Tech Тетяна Давидова розповіла про зміни у корпоративній культурі за останні роки. Зараз все більше компаній говорить про цінності та їх використання задля досягнення більшого впливу у бізнесі. За її словами, критичні цінності прищеплюються з дитинства, їх не можна змінити.

“Ми завжди шукаємо своїх людей саме за схожими цінностями. Цінності – це основа ухвалення рішень, коли немає алгоритму. Якщо ваші цінності та компанії, де ви працюєте, збігаються, ви – ідеальна пара”, – зазначила Тетяна Давидова.

Досвідом створення стартапу за 60 днів поділився Матвій Василенко. Його команда розробила додаток “Vahta”, який допомагає контролювати відвідуваність працівників та клієнтів, відстежує ефективність роботи та продуктивність.

“Якщо ви коли-небудь мріяли про власну справу, не варто боятися спробувати свої сили. Головне – це бажання: маючи його можна знайти “болі клієнта”, зібрати команду та почати розробку”, – вважає стартапер Матвій Василенко.

Під час форуму учасники могли поспілкуватися з представниками ІТ-компаній, налагодити бізнес-стосунки.

“Я бачу, як за останні кілька років Маріуполь змінюється – тут комфортно та затишно. Дуже позитивна атмосфера, яка може стати поштовхом для розвитку ІТ-сфери у місті. Такі заходи допомагають молоді повірити у свої сили. Багато молодих людей працюють на аутсорсингу на компанії за кордоном, а такі заходи допомагають місцевим компаніям заявити про себе та підшукати талановитих працівників вдома, у своєму місті”, – поділився враження від форуму Іван Шаульський – співзасновник “UkrTech.Info”.

19 вересня у “Beetroot Academy Mariupol” відбувся другий день форуму. Маріупольські ІТ-компанії розповідали про себе, розвиток ІТ у місті, запрошували на роботу, навчання та до співпраці.

Хто може бути членом ІТ-кластеру?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Юридичні особи, такі, як приватна компанія або фізичні особи підприємці (ФОП), можуть бути членами ІТ-кластеру.

Що я можу зробити, якщо в моєму місті немає ІТ-кластеру?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Ви можете подати заявку в ІТ-кластер у будь-якому місті у будь-який кластер. Не обов’язково перебувати в тому ж місці, що і  кластер.

Як я зможу знайти ІТ-кластери, яки співпрацюють з Проєктом USAID?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Чотири ІТ-кластери розташовані у містах Маріуполь, Сєвєродонецьк та два ІТ-кластери  – в Краматорську.

Звертайте увагу на ті IT кластери, які співпрацюють з Проєктом USAID.