У Маріуполя є перспективи розвитку ІТ, – учасники MRPL IT Weekend

Інформаційні технології
20 Серпня 2021

18-19 вересня у Маріуполі відбувся форум MRPL IT Weekend. Захід зібрав близько 300 представників ІТ-компаній Сходу України, Києва, Миколаєва. Організатори форуму – Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, Маріупольський ІТ-кластер, Маріупольська міська рада.

18 вересня, у перший день заходу, спікери міжнародних та українських ІТ-компаній обговорювали перспективи розвитку IT-галузі Східної України та виклики для ІT-бізнесу, тенденції розвитку галузі, лідогенерацію, утворення команд та корпоративну культуру. Також ділилися досвідом створення стартапів та формування екосистем.

Вітаючи учасників форуму, заступник керівника Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”  говорив про зміни, які сьогодні є в ІТ-секторі Маріуполя. Завдяки створенню ІТ-екосистеми економіка регіону поступово змінюється з промислової на інноваційну.

Заступник Маріупольського міського голови Сергій Орлов згадав, яким була ІТ-галузь у місті п’ять років тому. “Щороку ІТ-сфера потужно розвивається. Люди, які сьогодні присутні на форумі, щодня створюють нову екононіку міста, завдяки цій спільноті ми бачимо, що у Маріуполя є потужні перспективи розвитку ІТ”, – зазначив Сергій Орлов.

Виконавча директорка 1991 Open Data Incubator розмірковувала директорка про драйвери ІТ-майбутнього та жіноче лідерство в ІТ.

“Що нас чекає у найближчі роки? Тренди 2025 – це потужний розвиток мобільних додатків, персоналізація, безпека та приватність, нові потреби бізнесу, ринки, що розвиваються, стартапи без коду. Мова і про внутрішні трансформації бізнесу, і про вплив ІТ на екосистему регіону”, – сказала директорка.

HR-директорка компанії Parimatch Ukraine Tech Тетяна Давидова розповіла про зміни у корпоративній культурі за останні роки. Зараз все більше компаній говорить про цінності та їх використання задля досягнення більшого впливу у бізнесі. За її словами, критичні цінності прищеплюються з дитинства, їх не можна змінити.

“Ми завжди шукаємо своїх людей саме за схожими цінностями. Цінності – це основа ухвалення рішень, коли немає алгоритму. Якщо ваші цінності та компанії, де ви працюєте, збігаються, ви – ідеальна пара”, – зазначила Тетяна Давидова.

Досвідом створення стартапу за 60 днів поділився Матвій Василенко. Його команда розробила додаток “Vahta”, який допомагає контролювати відвідуваність працівників та клієнтів, відстежує ефективність роботи та продуктивність.

“Якщо ви коли-небудь мріяли про власну справу, не варто боятися спробувати свої сили. Головне – це бажання: маючи його можна знайти “болі клієнта”, зібрати команду та почати розробку”, – вважає стартапер Матвій Василенко.

Під час форуму учасники могли поспілкуватися з представниками ІТ-компаній, налагодити бізнес-стосунки.

“Я бачу, як за останні кілька років Маріуполь змінюється – тут комфортно та затишно. Дуже позитивна атмосфера, яка може стати поштовхом для розвитку ІТ-сфери у місті. Такі заходи допомагають молоді повірити у свої сили. Багато молодих людей працюють на аутсорсингу на компанії за кордоном, а такі заходи допомагають місцевим компаніям заявити про себе та підшукати талановитих працівників вдома, у своєму місті”, – поділився враження від форуму Іван Шаульський – співзасновник “UkrTech.Info”.

19 вересня у “Beetroot Academy Mariupol” відбувся другий день форуму. Маріупольські ІТ-компанії розповідали про себе, розвиток ІТ у місті, запрошували на роботу, навчання та до співпраці.

Хто може бути членом ІТ-кластеру?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Юридичні особи, такі, як приватна компанія або фізичні особи підприємці (ФОП), можуть бути членами ІТ-кластеру.

Що я можу зробити, якщо в моєму місті немає ІТ-кластеру?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Ви можете подати заявку в ІТ-кластер у будь-якому місті у будь-який кластер. Не обов’язково перебувати в тому ж місці, що і  кластер.

Як я зможу знайти ІТ-кластери, яки співпрацюють з Проєктом USAID?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Чотири ІТ-кластери розташовані у містах Маріуполь, Сєвєродонецьк та два ІТ-кластери  – в Краматорську.

Звертайте увагу на ті IT кластери, які співпрацюють з Проєктом USAID.

Чи може наша ІТ-компанія отримати допомогу від Проєкту USAID?

Інформаційні технології
30 Березня 2021

Проєкт USAID співпрацює з ІТ- компаніями, які є членами ІТ-кластерів. Ви можете подати заявку в ІТ-кластер на отримання членства, а потім отримати допомогу.

Інформаційні технології

Розвиток ІТ-екосистеми на сході України є пріоритетом для Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». ІТ-сектор залучає молодих, освічених фахівців та запобігає виїзду кваліфікованих фахівців зі сходу України, в той самий час збагачуючи інші галузі, такі як виробництво та сільське господарство.

Східна Україна стикається з проблемою через близькість до ІТ-секторів у Харкові, Києві, Дніпрі та інших основних міських агломерацій, що швидко розвиваються. Утримання ІТ-спеціалістів на сході вимагає цілісного підходу, який одночасно враховує декілька факторів: модернізацію ІТ-освіти, розвиток ІТ-спільноти за допомогою об’єднань та асоціацій, роблячи східні міста більш привабливими для ІТ-фахівців, розвиток технічних можливостей східних фірм, одночасно зосереджуючи увагу на продажах їх головними офісами та управлінні клієнтами.

Центр 1991 року в Маріуполі став першопрохідцем Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» у східному ІТ-секторі. Цей динамічний центр допоміг розмістити ІТ Маріуполя на національній карті, одночасно сприяючи розвитку ІТ-фахівців та фірм по всьому місту.

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» сприяв створенню ІТ-об’єднань та асоціацій в Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку, які об’єднують ІТ-фірми та місцеві освітні установи. Діяльність ІТ-об’єднань буде спрямована на вирішення загальних проблем, пов’язаних з наявністю кваліфікованого персоналу та розвитком ІТ-галузі в регіоні.

Одне об’єднання має девіз «Ви можете досягти успіху вдома», воно було створене з метою забезпечення ІТ-компаній Краматорська персоналом та молодими спеціалістами. Вони планують створити та впровадити мережу освітніх програм для підготовки ІТ-фахівців.

ІТ-об’єднання планує сприяти розвитку сучасних бізнес-процесів, вдосконаленню практики маркетингу та брендингу, залученню інвестицій для створення інкубаторів та дослідницьких центрів.

У Луганській області Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» сприятиме створенню сучасної освітньої та інкубаційної платформи у сфері ІТ, яка допоможе дати поштовх сектору у самому східному регіоні України. Ця платформа існуватиме на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та буде розроблена спільно з провідними організаціями в галузі ІТ-інновацій в Україні.

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» прагне розвивати окремі східні ІТ на всіх рівнях: від окремих професіоналів до фірм та об’єднань та до населених пунктів, які цей сектор називає домом.