Бджільництво

Сектор вирощування медоносних культур на Cході України є унікальним, оскільки він об’єднує продукцію тисяч мікропідприємств із найвіддаленіших сільських населених пунктів в експортно-орієнтований ланцюг створення вартості. Україна є одним із провідних світових експортерів, проте середньостатистичний пасічник в Україні є незареєстрованим підприємцем.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» намагається допомогти пасічникам зі сходу перетворюватися на стійке мале підприємство. Ми усуваємо недоліки рівня технічних знань та знання справи завдяки нашому перспективному навчальному курсу «Професійний пасічник», який буде впроваджений у вищі та виробничо-технічні навчальні заклади регіону.

Ми даємо можливість пасічникам швидше вирощувати пасіки до стабільних масштабів шляхом співпраці з виробниками вуликів та причепів з метою пропозиції цих ключових ресурсів зі знижкою 30%.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» також підтримує ініціативи малих та середніх підприємств з виробництва меду щодо розробки і просування торгової марки, виробництва з доданою вартістю та спрямування на споживчий маркетинг з метою отримання більшої вартості від їх меду. Сюди входить консультаційний супровід експорту меду в сотах, десертів на основі меду та іншої продукції з доданою вартістю на такі нові ринки, як Японія.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» планує робити спроби покращити матеріальну базу для запилення в районі Азовського моря, де доступ до ринку є сильним, але кліматичні та ландшафтні умови обмежують велику кількість важливих рослин-запилювачів. Це буде здійснено шляхом надання місцевим сільськогосподарським кооперативам швейного обладнання для висадки диких та культурних рослин-запилювачів навколо своїх населених пунктів.

Зрештою, Проєкт USAID «Економічна підтримка України» усуває гострі проблеми в ланцюгу створення вартості меду на Сході України, такі як відсутність зареєстрованих пасічників або конфлікти між пасічниками та фермерами щодо застосування пестицидів. Проєкт залучив різних державних та приватних партнерів для вирішення цих проблем.